piątek, 10 kwietnia
Shadow

Biustonosze samonośne – historia i współczesność

Odwiedzając sklepy z bielizną coraz częściej przekonujemy się o tym, że ich oferta jest wyjątkowo rozbudowana. Jedną z nowości okazują się być staniki bez ramiączek. Jeszcze nie tak dawno postrzegaliśmy je jako ciekawostki. Dziś jednak ich bogaty wybór skłania do zadania sobie pytania o to, czym się charakteryzują i kto może je nosić.

Stanik samonośny – krótka historia

Pierwsze rozwiązania przypominające dzisiejsze staniki pochodzą jeszcze ze starożytnej Grecji. Biustonosz samonośny jest jednak propozycją stosunkowo nową. Jego pojawienie się było zresztą wynikiem zmian zachodzących w świecie mody. Systematycznie rosło znaczenie stylizacji posiadających odsłonięte ramiona i plecy, pojawiła się więc konieczność zaproponowania kobietom staników, które będą ułatwiały noszenie odważniejszych sukienek i bluzek. Pozytywne opinie, jakie zbierały tego rodzaju staniki przyczyniły się do tego, że to, co początkowo miało być jedynie eksperymentem, szybko zagościło na stałe na sklepowych półkach.

Stanik bez ramiączek – jak dobrać

Biustonosz bez ramiączek znajdziemy dziś, bez większego problemu, nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w tych, w których handel odbywa się w sieci. W tych ostatnich zwykle mamy do dyspozycji tabele z rozmiarami, możemy więc w prosty sposób oszacować, który egzemplarz okaże się najbardziej odpowiedni w naszym przypadku. Oczywiście, dopasowanie w dużej mierze jest uzależnione od tego, jak starannie same się zmierzymy. Kluczowe znaczenie ma wielkość miseczki. To ona musi utrzymać piersi w ryzach i zapewnić im stabilność, nie powinna być więc nie tylko za duża, ale i za mała. W profesjonalnych sklepach, a tylko w takich warto robić zakupy, klientki mają prawo do tego, by popełniać błędy podczas składania zamówienia, mają więc też możliwość dokonania zwrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *