niedziela, 16 czerwca
Shadow

Body do tańca: obowiązkowy strój do baletu

Technika tańca klasycznego zrodziła się na dworze króla Francji Ludwika XIV. W owym czasie taniec klasyczny służył nie tylko rozrywce. Pełnił również rolę narzędzia edukacji. Jedną z form tańca klasycznego jest balet – spektakl sceniczny. O zostaniu baletnicą marzy mnóstwo dziewczynek, nie wszystkim się to udaje. Obecnie jest mnóstwo różnego rodzaju zajęć baletowych także dla osób dorosłych. Osoby, które zdecydują się na udział w takich zajęciach potrzebują odpowiedniego stroju. Najlepiej sprawdzi się specjalne body do tańca.

Jakie zalety ma body?

Strój do tańca klasycznego powinien być przede wszystkim wygodny, nie może krępować ruchów. Takie zalety posiada właśnie specjalne body do tańca. Body do tańca najczęściej występuje w dwóch wariantach kolorystycznych. Do wyboru jest białe lub czarne; czasem można spotkać również body w innych kolorach.

Jaki model można kupić?

Body sprzedawane są dzisiaj zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W tych, które dbają o komfort i wygodę osób biorących udział w zajęciach baletowych, do nabycia są body uszyte z oddychających tkanin. Do tego wybierane są elastyczne tkaniny, dzięki temu body nie krępuje ruchów. Do wyboru są bardzo różne modele. Można kupić body z rękawem 3/4, z krótkim lub z długim rękawem. Bardzo chętnie wybierane są również body na ramiączkach.

Balet to taniec, który wyjątkowo mocno podkreśla piękno ciała. Ubrania, w którym ćwiczą i tańczą tancerze jest bardzo mocno dopasowany. Nieodłącznym elementem kobiecego stroju do tańca jest body.