poniedziałek, 27 maja
Shadow

Body: niezbędny strój do baletu

Balet jest rodzajem tańca klasycznego, który połączony jest z widowiskiem teatralnym. Jednym z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych na scenie spektakli baletowych jest „Jezioro łabędzie” rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Strojem, które kobiety wykorzystują do ćwiczeń jest między innymi body baletowe.

Gdzie kupić body do tańca?

Body baletowe sprzedają zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe. Zaletą kupowania sklepów stacjonarnych jest to, że w razie wątpliwości można liczyć na pomoc sprzedawcy. W sklepach internetowych kupują osoby, którym zależy na czasie. Body baletowe musi spełniać pewne warunki; przede wszystkim body do baletu nie może krępować ruchów, musi być wygodne i komfortowe. Body do baletu szyje się więc nie tylko z oddychających, ale także elastycznych tkanin. Cechą charakterystyczną body do baletu jest to, że nie ma ono zapięcia w kroku. Jest to element, który odróżnia klasyczne body od body na balet.

Wybieramy body dla siebie

Klasyczne body na balet można kupić w białym lub czarnym kolorze. Body baletowe damskie może mieć rękawy o bardzo różnej długości: krótkie, 3/4 lub długie. Do wyboru są również body baletowe damskie na wąskich lub szerokich ramiączkach. Damskie body do tańca jest nieodzowne do ćwiczeń.

Damskie body do tańca musi spełniać szereg wymagań. Przede wszystkim damskie body do tańca musi być elastyczne, nie może krępować ruchów. Więcej informacji o body na balet osoby zainteresowane tym tematem znajdą w naszym innym artykule.