niedziela, 16 czerwca
Shadow

Co warto wiedzieć wybierając biustonosz bez ramiączek?

Biustonosz samonośny, z odczepianymi ramiączkami albo taki, który nie posiada ich w ogóle, cieszy się wśród kobiet dużą popularnością. Stanik taki jest chętnie kupowany w miesiącach letnich, gdy pogoda zachęca na odsłanianie ramion. Pozytywne opinie na jego temat i względy praktyczne sprawiają jednak, że biustonosz bez ramiączek jest coraz częściej wybierany także podczas innych pór roku.

Czym się charakteryzują biustonosze bez ramiączek

Przed biustonoszem samonośnym staje dość skomplikowane zadanie. Powinien on nie tylko utrzymać ciężar kobiecych piersi, ale również zadbać o to, aby miały one ładny kształt. Biustonosz bez ramiączek pozwala przy tym na osiągnięcie takiego celu jedynie dzięki pasowi i miseczkom. Różnica pomiędzy nim i klasycznymi stanikami polega, między innymi, na jego usztywnieniu. Jego znakiem rozpoznawczym są jednak także solidne tyły. Zwykle od spodu są one wyposażone w antypoślizgowe paski silikonu sprawiające, że nawet ciężkie, duże piersi podporządkują się stanikowi.

Jak wybierać biustonosze bez ramiączek?

Choć biustonosz bez ramiączek wygląda nieco inaczej niż ten, który nosimy na co dzień, zasady, na jakich opiera się jego wybór, wcale nie różnią się znacząco. Na pierwszy plan wysuwa się więc ustalenie rozmiaru, jaki posiadać ma stanik samonośny. W większości przypadków jest on identyczny z rozmiarem, jaki ma stanik z ramiączkami, może się jednak okazać, że w wersji bez ramiączek biustonosz taki będzie nieco za ciasny. Nie warto wtedy dokonywać zakupu. Należy pamiętać o tym, że jest to element garderoby, który nie może ograniczać się wyłącznie do podtrzymywania naszego biustu. Jego noszenie powinno także wpływać korzystnie na nasze samopoczucie dodając nam pewności siebie.