niedziela, 16 czerwca
Shadow

Dalekobieżne przewożenie transportu – specyfika TIRA

Spotykamy je często na drodze, widzimy w telewizji i korzystamy z ich usług. Sklep Lamiro zaopatruje je w wysokiej jakości części ciężarowe, które muszą być poddawane badaniom, dopuszczającym je do sprzedaży. Mowa tu o ciągnikach siodłowych, jak i tradycyjnych ciężarówkach. Czym się one charakteryzują, jakie normy muszą spełniać? Tego dowiesz się z poniższej treści. 

Elementy, z których składa się ciągnik siodłowy 

Części do samochodów ciężarowych muszą odznaczać się najwyższą jakością, która przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego tak ważne jest, by wybierać znanych producentów, takich jak Lamiro. Jest to istotna kwestia, gdyż TIR nie jest zwykłym samochodem i potrzebuje odpowiednich elementów karoserii ciężarowej, jak i specjalistycznych komponentów.

W warunkach Europejskich, na podstawowy zestaw takiego pojazdu, składa się ciągnik oraz naczepa. Łącznie daje to 12 kół zamontowanych na pięciu osiach. Pojazdy te mogą posiadać różną powierzchnię ładunkową, w zależności od tego, czy będą przewoziły transport pod plandekami, w cysternach, skrzyniach, czy może na lawetach. To już zależy od rodzaju oraz ilości danego produktu. Ważne jest to, by żadne części ciężarowe nie zawiodły podczas przewożenia danego wyrobu. 

Lamiro – dobry wybór dla pojazdów ciężarowych

Producent części do samochodów ciężarowych Lamiro nie ma łatwego zadania, gdyż musi podołać oczekiwaniom właścicieli pojazdów, których auta są przystosowane do jazdy długodystansowej.

Czym się one wyróżniają? Aby kierowca mógł spokojnie zadbać w nich o swoje potrzeby (możliwość snu i odpoczynku) muszą być one wyposażone w sypialnie oraz przestronne kabiny. Nie może w nich zabraknąć takich elementów jak chociażby klimatyzacji, ogrzewania, czy też lodówki. Nic więc dziwnego, że sklep z częściami do samochodów ciężarowych musi posiadać bogaty i różnorodny asortyment, który pozwoli zażegnać usterkom różnego rodzaju.