sobota, 20 lipca
Shadow

Dlaczego warto kupić piec na pellet?

Wiele polskich domów ogrzewanych jest kotłami na paliwa stałe. Osoby które stawiają na ekologiczne źródła ciepła chętnie wybierają piece na pellet.

Jakie zalety ma piec na pellet?

Piec na pellet nie jest w Polsce jeszcze zbyt rozpowszechniony. Trochę szkoda, bo kupując piec na pellet można coś dobrego zrobić dla środowiska. Od pewnego czasu kotły na pellet zaczynają się jednak cieszyć rosnącą popularnością. Na pewno przyczyniło się do tego to, że pellet jest paliwem bardzo wygodnym w stosowaniu.

W sprzedaży dostępne są kotły na pellet jedno- i dwufunkcyjne. Jednofunkcyjne kocioł na pellet zasilają tylko znajdującą się w domu instalację grzewczą. Kotły dwufunkcyjne na pellet wyposażone są w zasobnik, mogą więc dostarczać także ciepłą wodę. W sprzedaży dostępne są także piece na pellet i drewno. Kupując kotły na pellet i drewno można znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu.

Jaki piec na pellet i drewno wybrać?

W sprzedaży znajdują się piece 5 klasy. To najwyższa klasa. Piece 5 klasy spełniają najwyższe wymagania energetyczno-emisyjne. Kotły 5 klasy mają wysoką efektywność energetyczną, a jednocześnie emitują mniej zanieczyszczeń niż piece na węgiel. Istotne jest to, że kotły na pellet i drewno posiadają zasobnik paliwa o różnej pojemności. Są takie kotły 5 klasy, w których zasobniku zmieści się zapas paliwa wystarczający nawet na 5 dni palenia. Piece na drewno i pellet mają różną nominalną moc grzewczą. Jest to parametr, na który koniecznie należy zwrócić uwagę kupując kotły na drewno i pellet.