niedziela, 16 czerwca
Shadow

Doradztwo podatkowe: co za usługi?

Księgowość jest branżą, która składa się z wielu dziedzin. Jedną z nich jest doradztwo podatkowe. Z usług doradców podatkowych najczęściej korzystają różnej wielkości firmy.

Zakres usług, które świadczą doradcy podatkowi

Obowiązki podatkowe ciążą zarówno na małych jak i na dużych firmach. Regulacje dotyczące kwestii podatkowych zmieniają się w naszym kraju wyjątkowo często. Podatki są przy tym niezwykle ważnym aspektem działania każdej firmy niezależnie od jej osobowości prawnej. Doradztwo podatkowe rozwija się więc bardzo prężnie. Znalezienie profesjonalne doradztwo podatkowe Poznań czy innych dużych miastach nie jest zadaniem trudnym. Doradztwo podatkowe Poznań zajmuje się zarówno podatkami pośrednimi jak i usługami z zakresu księgowości. W imieniu podatników doradcy podatkowi mogą sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe.

Do kogo skierowane są usługi?

Usługi doradztwo podatkowe Poznań skierowane są przede wszystkim do firm, które prowadzą działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Oferta skierowana jest również do spółek prawa handlowego. Specjalnością doradztwa podatkowego są bowiem przede wszystkim prowadzenie ksiąg podatkowych oraz szeroko pojęte kwestie finansowe. Wiele bardzo cennych informacji od doradcy podatkowego można uzyskać na każdym etapie prowadzenia działalności; o pomoc i poradę można zwrócić się nawet na etapie zakładania firmy.

Zawód doradcy podatkowego należy do zawodów zaufania publicznego. Doradca podatkowy zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej.