niedziela, 16 czerwca
Shadow

Dywaniki do Polo: jakie kupić?

Dywaniki samochodowe zabezpieczają wykładzinę w aucie przed błotem i innymi zabrudzeniami. Powinny być dobrze dobrane, gdyż wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Do wyboru w sklepach są dwa rodzaje dywaników: tekstylne (welurowe) oraz gumowe

Jaki dywaniki do Polo będą najlepsze?

Dywaniki gumowe większość kierowców wybiera na sezon jesienno-zimowy. Dywaniki gumowe chronią wykładzinę w aucie przed zabrudzeniami zdecydowanie lepiej niż welurowe. Dywaniki gumowe mają specjalne ranty, które zapobiegają wylewaniu się wody. Trzeba jednak pamiętać o jej regularnym wylewaniu. Dywaniki samochodowe welurowe są bardziej estetyczne; ich kolor można dopasować do koloru tapicerki bez większych problemów. W okresie lata na te dywaniki większość kierowców wymienia te gumowe. O tym, jakie dywaniki wybrać nie decyduje już dzisiaj cena. Koszt zakupu dywaników gumowych i welurowych jest porównywalny. 

Dywaniki dedykowane do modelu auta

Dywaniki samochodowe, jeśli zostaną źle dobrane będą przeszkadzać kierowcy w czasie jazdy; za ich przyczyną bezpieczeństwo jazdy będzie mniejsze. Dlatego najlepiej jest kupować dywaniki przeznaczone do danej marki i modelu. Dywaniki do Polo pasują do auta perfekcyjnie. Dywaniki do Polo welurowe mają wzmocnienia w miejscach, w których opierane są obcasy. 

Wszystkich, których interesują dywaniki do Polo zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego wcześniejszego artykułu. Wyjaśniamy w nim bliżej, jakie zalety mają dywaniki samochodowe gumowe, a jakie welurowe.