poniedziałek, 27 maja
Shadow

Ekonomiczne i wydajne kotły na pellet

Coraz więcej osób jest świadomych tego, że należy dbać o środowisko naturalne. Rośnie więc popularność odnawialnych źródeł energii. Piece na pellet zaczynają więc cieszyć się rosnącym zainteresowaniem.

Dlaczego warto montować kotły na pellet?

Pellet to paliwo stałe, które ma postać granulek przypominających walec. Do produkcji pelletu wykorzystywana jest biomasa. Piece na pellet są ekologicznym kotłami, w których spala się granulat wytworzony z odpadów drzewnych. Niewielkie rozmiary pelletu sprawiają, że jego magazynowanie jest wyjątkowo proste. Oznacza to, że piece na pellet sprawdzają się nawet w niewielkiej kotłowni.

Kotły na pellet to nowoczesne urządzenia, które są przystosowane do pracy z bardzo różnymi instalacjami centralnego ogrzewania. Kotły do palenia pelletem wyposażone są w podajnik paliwa, co czyni je urządzeniami niemal bezobsługowymi. Co ważne, kotły na pellet są atrakcyjne cenowo. Piece 5 klasy można bowiem kupić z dofinansowaniem z programu „Czyste powietrze”.

Jaki piec na pellet wybrać?

Piece 5 klasy na pellet występują w bardzo różnych wariantach. Kotły 5 klasy mogą posiadać nie tylko podajnik paliwa. Na rynku dostępne są także kotły 5 klasy z zasobnikiem. Piece na pellet i drewno z zasobnikiem pozwalają na przygotowanie także ciepłej wody użytkowej. Piece na pellet i drewno mają zróżnicowaną moc. Najmniejsze piece na drewno i pellet mają moc grzewczą do 10 kw. Takie kotły na pellet i drewno ogrzeją dom, którego powierzchnia nie przekracza 100 m?. Kotły na drewno i pellet nie są przeznaczone do palenia węglem.