sobota, 20 lipca
Shadow

Jaki strój potrzebny na zajęcia z baletu?

O zostaniu baletnicą marzy wiele dziewczynek. Zajęcia z baletu cieszą się więc bardzo dużą popularnością. Dzisiaj zajęcia baletowe prowadzone są również dla osób dorosłych. Niezależnie od wieku, każda osoba, która zdecyduje się na takie zajęcia potrzebuje odpowiedniego stroju. Jednym z jego elementów jest body baletowe.

Czym ono się różni od klasycznego body?

Cechą, która wyróżnia body baletowe od klasycznego jest brak zapięcia w kroku. Do tego body baletowe jest zdecydowanie bardziej skromne. Tradycyjnie body baletowe ma kolor biały lub czarny. Body do baletu musi dobrze przylegać do ciała, ale nie znaczy to, że może być za ciasne. Wybranie właściwego rozmiaru jest więc bardzo ważne Body do baletu nie może krępować ruchów. Dobre body do baletu jest elastyczne, dlatego bardzo często szyje się je z lycry.

Bardzo różne warianty

Body na balet występują nie tylko w różnych kolorach (oprócz białych i czarnych można kupić np. niebieskie), są również bardzo różne modele. Body na balet może mieć krótkie lub długie rękawy. Są również body na balet z rękawami 3/4 lub na ramiączkach. Body baletowe damskie można wykorzystać nie tylko na zajęcia z baletu. Body baletowe damskie jest wygodne i komfortowe, sprawdzi się także na zajęciach z fitnessu. Damskie body do tańca można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Damskie body do tańca sprawdzi się nie tylko na zajęciach z baletu. Damskie body do tańca może służyć także do innych ćwiczeń. Więcej informacji na temat body baletowe damskie przeczytacie w naszym poprzednim artykule.