niedziela, 16 czerwca
Shadow

Jakie benefity pozapłacowe oferować pracownikom?

Benefity dla pracowników są coraz bardziej powszechne. Oferuje je coraz więcej firm, które chcą zatrudniać najlepszych fachowców. Pracodawcy, którzy oferują benefity dla pracowników, na rynku pracy są oceniani bardzo wysoko.

Jakie dodatki dla pracowników są cenione?

Najbardziej cenione są oczywiście te świadczenia pozapłacowe, które przynoszą korzyści dla pracownika. Z pewnością zaliczyć do nich można te, które wspierają rozwój zawodowy. Benefity, które wspierają rozwój zawodowy w przyszłości przełożą się na pobudzenie wydajności. Firmy, które aktywnie chcą wspierać rozwój zawodowy pracowników finansują lub dofinansowują szkolenia, kursy językowe czy warsztaty.

Prywatna opieka medyczna, bony zakupowe i zniżki w sklepach czy dofinansowanie wypoczynku pracownikom i ich rodzinom to benefity, które są bardzo cenione. Przynoszą bowiem mnóstwo korzyści dla pracownika. Dobre benefity przekładają się bowiem na wymierne oszczędności finansowe, co w aktualnej sytuacji jest niezwykle cenne.

Dlaczego profity dla pracowników są coraz bardziej popularne?

Pozapłacowe benefity to nie tylko korzyści dla pracownika, ale także dla pracodawców. Firmy, które oferują pracownikom benefity są bardziej konkurencyjne. Tacy pracodawcy są dla osób poszukujących pracy bardziej atrakcyjni, co oznacza, że mogą łatwiej znaleźć pracowników o wysokich kwalifikacjach. Także rotacja pracowników w firmach, które oferują atrakcyjne benefity jest znacznie mniejsze. Pracodawcy mogą więc ograniczyć wydatki związane z procesem rekrutacji nowych pracowników.