niedziela, 16 czerwca
Shadow

Kotły na pellet i drewno

Piece na pellet zaczynają cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Po części jest to efekt tego, że kotły na paliwa stałe muszą być urządzeniami ekologicznymi odznaczającymi się wysoką sprawnością. Stąd na rynku dostępne są piece 5 klasy.

Piece na pellet: jakie mają zalety?

Piece na pellet mają naprawdę bardzo wiele zalet. Przede wszystkim piece na pellet to nowoczesne urządzenia, które sprawdzają się do ogrzewania zarówno nowych, jak i modernizowanych starych domów.

Kotły na pellet to na ogół urządzenia o kompaktowych rozmiarach, co oznacza, że można zamontować je nawet w kotłowni o niewielkim metrażu. Kotły na pellet spalają biomasę czyli materiał opałowy produkowany między innymi z odpadów drzewnych. Dzięki temu kotły są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Kotły na pellet i drewno to piece 5 klasy.

Czym można palić w kotłach 5 klasy?

Kotły 5 klasy spełniają normę PN EN 303-5. Kotły 5 klasy emitują do atmosfery najmniej pyłów, węgla organicznego oraz CO. Piece na pellet i drewno 5 klasy odznaczają się też bardzo wysoką sprawnością. Oznacza to, że kupując kotły na drewno i pellet 5 klasy można znacznie zmniejszyć zużycie opału. Piece na drewno i pellet 5 klasy są droższe od pieców niższej klasy.

Osoby, które zamierzają kupić kotły 5 klasy wysokimi cenami nie muszą się jednak martwić. Dzięki programowi Czyste powietrze mogą otrzymać dofinansowanie na zakup nowoczesnych, ekologicznych pieców 5 klasy. Kotły na pellet i drewno nie są przeznaczone do palenia węglem.