czwartek, 18 kwietnia
Shadow

O wózkach spacerowych dla dzieci

Do podstawowych artykułów, które kupują świeżo upieczeni rodzice należy wózek. Z wózka maluch będzie korzystał przez co najmniej kilkanaście miesięcy swojego życia. Jego wybór należy więc bardzo dokładnie przemyśleć. Jedni rodzice wybierają wózki wielofunkcyjne, na przykład takie 3w1. Inni z kolei kupują na początek wózek głęboki, a później wybierają wózki dziecięce spacerowe.

Czym powinien charakteryzować się takie wózki?

Wózki dziecięce spacerowe powinny być dla malucha komfortowe. Nie można zapomnieć, że maluch, który dopiero posiadł umiejętność chodzenia, bardzo szybko poczuje się zmęczony. Wyjątkowo też często maluchy podczas spaceru zasypiają. Wózki dziecięce spacerowe powinny więc mieć duże koła, dzięki którym nawet w czasie jazdy po nierównym terenie będą stabilne. Bardzo dobrze sprawdzają się spacerówki, które są lekkie. To, że wózki spacerowe są lekkie docenią te mamy, które na trasie spaceru muszą pokonać kilkanaście schodów. Coraz częściej spacerówki są nie tylko nowoczesne i lekkie, ale mają także dodatkowe wyposażenie, na przykład kosz na zakupy lub torbę na pieluchy. Chętnie kupowane są spacerówki z rozkładanym daszkiem chroniącym malucha przed promieniowaniem słonecznym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wózki powinny być nie tylko lekkie, ale także łatwe do złożenia. Komfort użytkowania podnoszą nowoczesne spacerówki, które mają siedzisko z wentylowanym oparciem. Nowoczesne spacerówki mają także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz podnóżek, który można regulować. Niektóre modele spacerowych wózków mają w rączce hamulec. Podnosi to dodatkowo bezpieczeństwo maluchów.