niedziela, 16 czerwca
Shadow

Taśmy opakowaniowe – jak wybrać?

Taśmy pakowe są wykorzystywane przez wiele osób i firm (i to bez względu na to, czy jest to hurtownia, mały sklep czy też duża firma produkcyjna). A ponieważ każdy producent doskonale wie, iż każdy przedmiot wymaga innego zabezpieczenia, to tworzy taśmy zróżnicowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zatem jak wybrać taką taśmę? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze – materiał

Pierwszym kryterium wybory taśmy jest materiał, z którego jest ona wykonana. W tym przypadku taśmy opakowaniowe występując w co najmniej kilku wariantach. Najpopularniejsze są taśmy z akrylu oraz z kauczuku (syntetycznego lub naturalnego). Każda z nich charakteryzuje się określonymi cechami i jest wykorzystywana do różnych celów. Oprócz tego taśmy do pakowania mogą też być papierowe (malarskie lub kraft) oraz naprawcze (które sprawdzą się do uszczelniania lub tymczasowego montażu)

Po drugie – nadruk

Innym kryterium wyboru taśmy jest nadruk, który się na niej znajduje. Niemal każdy producent tworzy taśmy do kartonów dwojakiego rodzaju – z nadrukiem standardowym (takim jak „uwaga szkło” lub „ostrożnie”) bądź indywidualnym (zawierającym nazwę, logo lub dane teleadresowe firmy). W tym drugim przypadku taśma to doskonały sposób na reklamę.

Po trzecie – rozmiar

Taśmy opakowaniowe charakteryzują się różnymi rozmiarami. Te najbardziej popularne posiadają następujące wymiary (szerokość i długość): 48 mm x 50 m, 48 mm x 60 m, 48 mm x 66 m.

To oczywiście nie jedyne rozmiary dostępnych na rynku taśm pakowych, gdyż każdy producent może posiadać indywidualną ofertę. Taśmy pakowe to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów zabezpieczających. Występują w wielu rodzajach i wariantach, co pozwala dobrać je do określonych przedmiotów i indywidualnych potrzeb.