sobota, 20 lipca
Shadow

Taśmy pakowe – trzy podstawowe rodzaje

Taśmy opakowaniowe to jeden z najbardziej popularnych i powszechnych produktów stosowanych do zabezpieczania wszelkiego rodzaju przesyłek. Ich popularność sprawia, iż są wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa (takie jak sklep, hurtownia czy firma produkcyjna). A ponieważ każdy towar wymaga innego rodzaju zabezpieczenia, to niemal każdy producent taśm pakowych posiada w swoje ofercie ich różnorodne typy, opcje i rodzaje. Jakie są te najpopularniejsze?

Taśmy akrylowe do pakowania

Jedne z najpopularniejszych taśm zabezpieczających są taśmy pakowe akrylowe, które należą do tych najczęściej kupowanych. W tym przypadku warstwą szczepną jest wodny klej akrylowy, który najlepiej sprawdza się na gładkich i stosunkowo śliskich powierzchniach (takich jak papier lub folia). Ten rodzaj taśmy nie jest odporny na zawilgocenia, więc powinien być stosowany w ciepłych i suchych warunkach. Natomiast dużą zaletą takich taśm jest ich niski koszt.

Jakiej taśmy użyć?

Taśmy do kartonów są wykonane z kauczuku syntetycznego. Są to taśmy wytrzymałe, odporne na wilgoć i bardzo rozciągliwe co sprawia, iż można ją naciągać bez ryzyka przerwania lub pęknięcia. Taśmy są przeznaczone do stosowania w temperaturach dodatnich.

Taśmy pakowe wysokiej jakości

Taśmy opakowaniowe są wykonane z kauczuku naturalnego, który uchodzi za jeden z najsilniejszych klejów. Dlatego też ten rodzaj taśm pakowanych jest bardzo wytrzymały i odporny na temperatury oraz promieniowanie UV. Dzięki temu taśmy mogą być stosowane nie tylko w temperaturach ujemnych, ale też w bardzo dużej wilgotności.

Taśmy do pakowania stosowane do zabezpieczenia różnego rodzaju przedmiotów są dostępne w wielu wariantach. Takie zróżnicowanie sprawia, iż mogą być one dostosowane do określonych potrzeb i warunków.