piątek, 19 kwietnia
Shadow

Transport dystrybucyjny – charakterystyka aut ciężarowych

Ciężarówki – to te samochody wchodzą w skład floty pojazdów dystrybucyjnych. Nie posiadają one przyczep ani naczep. W razie awarii komponenty, wykorzystywane do uporania się z wynikłą usterką, pochodzić muszą ze sklepów z częściami do samochodów ciężarowych, takich jak Lamiro.

Wysokiej jakości elementy składowe pojazdu są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo na trasie, co jest podstawą bezproblemowego ruchu drogowego. Z poniższego wpisu dowiesz się, czym odznaczają się samochody ciężarowe, przeznaczone do transportu dystrybucyjnego. 

Przystosowane do poruszania się po drogach lokalnych 

Samochody dystrybucyjne, spełniające najnowsze standardy, posiadają windy, przydatne podczas rozładunku oraz nisko ulokowane kabiny, wygodne dla kierowcy, który często musi opuszczać pojazd. W razie awarii lub uszkodzenia, wynikłego podczas przejeżdżania przez wąskie uliczki, części do samochodów ciężarowych z Lamiro umożliwią wymianę zderzaka, błotnika, mocowania lamp, maski, lustra, czy też innych komponentów. Warto mieć to na uwadze, gdyż transport dystrybucyjny w dużej mierze narażony jest na takie usterki. 

Silnik w samochodach transportu dystrybucyjnego

Kierowcy ciężarówek, mogący mieć problem ze swoim pojazdem, zawsze mogą liczyć na części popularnych marek, charakterystycznych dla tego transportu, jakimi są: DAF, Iveco, MAN, Mercedes, Scania, Volvo, Renault czy Nissan, dostępne w Lamiro. Niezależnie od  rodzaju silnika takiego pojazdu, jego ilość koni mechanicznych waha się między 180 a 300.

Dzięki temu nawet z załadunkiem, jest on w stanie płynnie poruszać się w ruchu drogowym, ruszać bez opóźnień na zielonym świetle, czy też gwałtownie hamować. Nic więc dziwnego, że również jego części ciężarowe muszą być niezawodne, aby zagwarantować bezpieczeństwo kierowcy, a także i wszystkim uczestnikom ruchu.