poniedziałek, 27 maja
Shadow

Wibratory – w jaki sposób je wybierać?

Wibrator to popularny gadżet erotyczny dla kobiet, który pojawił się – co ciekawe – w XIX-wiecznej pruderyjnej Anglii. To właśnie wówczas leczono nim kobiety z choroby określanej mianem „histerii”. Dzisiaj wibratory mogą oczywiście posiadać działanie terapeutyczne, jednak ich głównym celem jest po prostu zapewnienie sobie przyjemności. Sexshop to miejsce, w którym można znaleźć wiele różnych przebrań, seksowną bieliznę, ale także i gadżety erotyczne – jak właśnie wibratory. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jak wybrać wibrator?

Wibratory dzielą się na kilka różnych rodzajów. Podstawowy podział klasyfikuje je pod względem funkcji oraz wielkości. Duże wibratory cieszą się olbrzymią popularnością, jednak równie popularne są wersje mini, które sprawdzają się na przykład w podróży. Wibratory z króliczkiem to specjalny typ. Przypominają nieco uszy królika – stąd wzięła się ich nazwa. Jest to połączenie wibratora klasycznego lub punktu G z masażerem łechtaczki.

Kobieta używająca takiego wibratora jest więc w stanie stymulować się na 2 sposoby. Wybierając wibrator dla siebie, warto również sprawdzić z jakiego jest materiału oraz – o ile chce się go używać w wannie – czy jest wodoodporny. 

Sexshop – rodzaje wibratorów

W miejscach takich jak sexshop można znaleźć mnóstwo różnych wibratorów. To produkty nie tylko skierowane do kobiet, ale i do mężczyzn. Nie są przeznaczone tylko dla samotnych – mogą się przydać podczas gorącej gry wstępnej. Istnieją wibratory zwykłe i z licznymi programami wibracji, realistyczne i bardziej proste. Mogą też mieć różne wymiary. Z pewnością każda kobieta znajdzie wśród propozycji coś dla siebie!