środa, 27 września
Shadow

Wybieramy spacerówkę dla dziecka

Wózki dziecięce spacerowe to obowiązkowa pozycja na liście zakupów świeżo upieczonych rodziców. Wybranie odpowiedniego wózka jest zadaniem bardzo trudnym. Zadania wcale nie ułatwia fakt, że wózki dziecięce spacerowe dostępne są w bardzo dużym wyborze. Na co więc zwracać uwagę, aby nie żałować podjętej decyzji?

Wózek dopasowany do wieku dziecka

Idealne wózki dziecięce spacerowe to takie, które są dopasowane do wieku dziecka. Spacerówki dla maluchów, które na spacerach bardzo szybko się męczą i chętnie śpią, powinny mieć rozkładane oparcie. Rodzice kupując spacerówki powinny też zwrócić uwagę na to, czy siedzisko jest odpowiednio długie: śpiącemu maluchowi nogi nie powinny zwisać. Warto wybierać także te spacerówki, które mają budkę lub daszek chroniący malucha przed słońcem. W niektórych modelach są one wykonane z materiału, który nie przepuszcza promieni UV. Nowoczesne wózki spacerowe są lekkie. Lekkie wózki docenią szczególnie mamy, które często muszą wnosić po schodach nie tylko wózek, ale także siatkę z zakupami.

Dobra spacerówka: czyli jaka?

Nowoczesne spacerówki są lekkie, wykonane z materiałów, które łatwo można utrzymać w czystości. Producenci stawiają duży nacisk także na to, aby nowoczesne wózki spacerowe były bezpieczne. W sklepach są więc modele, które mają nie tylko hamulec w rączce, ale także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dobra spacerówka powinna też mieć duże kółka. Bardzo dobrze sprawdzają się modele z amortyzowanymi, tłumiącymi wszelkie drgania na nierównościach, kółkami. Wózek powinien też wygodnie się prowadzić oraz łatwo rozkładać i składać. Dodatkowym plusem będą dodatkowe elementy wyposażenia.