niedziela, 16 czerwca
Shadow

Zalety pompy ciepła typu monoblok

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które podjęły decyzję o montażu pompy grzewczej mają do wyboru pompy ciepła monoblok oraz split. Te pierwsze wybierane są obecnie najczęściej.

Jakie mają zalety?

Pompy ciepła monoblok to urządzenia grzewcze, w których wszystkie elementy wymiennik ciepła, sprężarka, wymiennik ciepła zostały zamknięte w jednej obudowie. Dzięki temu pompy ciepła monoblok można montować na zewnątrz budynku. Pompa ciepła monoblok nie wymaga więc konieczności wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia wewnątrz budynku.

Plusem jest też to, że pompa ciepła monoblok pracuje bardzo cicho, a dzięki temu, że jest montowana poza budynkiem, w pomieszczeniach praktycznie w ogóle jej nie słychać. Istotne jest też to, że pompa ciepła monoblok jest łatwa w montażu. Dzięki temu, że jest zmontowana w całości przez producenta monterzy nie muszą posiadać specjalnych uprawnień.

Do jakich budynków pompy ciepła?

Pompa ciepła typu monoblok może być montowana w bardzo różnych budynkach. Pompa ciepła typu monoblok sprawdza się w remontowanych i nowych budynkach. Jeszcze nie tak dano pompa ciepła typu monoblok była mało popularna. Inwestorzy mieli więc niewielki wybór mocy. Obecnie to się zmieniło. Dostępna jest zarówno pompa ciepła monoblok 3k, jak i o większej mocy. Pompa ciepła monoblok 3k sprawdza się do ogrzewania budynków o małej kubaturze. Pompa monoblok 3k jest dobrym rozwiązaniem do nowych, dobrze ocieplonych budynków.