czwartek, 18 kwietnia
Shadow

Dywaniki samochodowe: niezbędne akcesoria

Zdecydowana większość właścicieli samochodów dba o czystość we wnętrzu swoich aut. Zachowanie idealnej czystości ułatwiają dywaniki samochodowe. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje dywaników: gumowe i welurowe. Każde z nich mają swoje wady i zalety. Zobaczmy więc, jakie są zalety i wady obu rodzajów dywaników. 

Trwałe i praktyczne dywaniki gumowe do Polo 

W sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi nie tylko można kupić dywaniki gumowe i welurowe, ale także dywaniki perfekcyjnie pasujące do danego modelu auta. Są więc także dywaniki Polo.

Dywaniki Polo pasują idealnie właśnie do tego modelu Volkswagena. Dzięki temu dywaniki Polo podnoszą nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Zaletą dywaników gumowych są specjalne ranty, które zapobiegają wylaniu się wody na wykładzinę w samochodzie. Dzięki temu jest ona zawsze sucha. Dywaniki gumowe najczęściej używane są przez kierowców od jesieni do pierwszych dni wiosny. Wykonane z wysokiej jakości gumy są bardzo trwałe. 

Estetyczne dywaniki welurowe 

Są mniej praktyczne od tych gumowych, dlatego najlepiej sprawdzają się w okresie wiosenno-letnim. Są jednak zdecydowanie bardziej estetyczne od dywaników gumowych. Zaletą dywaników welurowych jest również to, iż są dostępne w bardzo różnych kolorach. Bez trudu można więc znaleźć takie, których kolor idealnie pasuje do koloru tapicerki wewnątrz auta. Ich wadą jest to, że trzeba je systematycznie odkurzać, a od czasu do czasu także prać. W miejscach oparcia obcasa dywaniki do Volkswagena Polo są wzmocnione.