niedziela, 16 czerwca
Shadow

Jak skutecznie motywować pracowników?

Sukces każdej firmy zależy od zaangażowania jej pracowników. Dlatego w coraz większej liczbie firm tworzone są systemy motywacyjne, których jedynym celem jest zwiększenie zaangażowania pracowników w wykonywanie powierzonych im obowiązków. Pozapłacowe benefity dla pracowników są coraz bardziej popularne.

Najbardziej cenione benefity dla pracownika

Jeszcze kilka lat temu najbardziej pożądanym benefitem był służbowy samochód i telefon. Obecnie nie są to benefity dla pracowników cieszące się największą popularnością. Aktualnie bardzo cenione są takie benefity dla pracowników jak dostęp do prywatnej opieki medycznej. Cenione benefity to także możliwość korzystania ze zniżek w sklepach.

Jako skuteczne pobudzenie wydajności doskonale sprawdzają benefity, które wspierają rozwój zawodowy. Wiele firm, dla których pobudzenie wydajności jest bardzo ważne i chcą wspierać rozwój zawodowy swoich pracowników decyduje się na finansowanie lub częściowe dofinansowanie szkoleń, warsztatów czy kursów językowych.

Jakie korzyści przynosi motywowanie pracowników?

Z motywowania pracowników do wydajniejszej pracy korzyści odnoszą obie strony. Największe korzyści dla pracownika to poczucie, że jest doceniany przez pracodawcę. Najwięcej korzyści dla pracownika płynie z pozapłacowych benefitów, które są dopasowane do jego potrzeb. Znalezienie pracodawcy, który oferuje zarówno satysfakcjonujące wynagrodzenie, jak i dodatkowe korzyści dla pracownika nie jest dzisiaj trudne. Na pozapłacowe benefity można liczyć dzisiaj nie tylko w wielkich korporacjach.