sobota, 20 lipca
Shadow

Kłódka – jak wybrać najlepszą?

Kłódka antywłamaniowa to jeden z najlepszych sposobów na ochronę mienia. Jednak decydując się na jej zakup warto pamiętać, iż tym, iż nie ma kłódki uniwersalnej. Na szczęście każdy kłódki sklep posiada ich tak dużo, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jak zatem wybrać tę najlepszą?

Po pierwsze – rodzaj

Jakie są najlepsze kłódki? Sklep z kłódkami zazwyczaj posiada dwa najpopularniejsze rodzaje – pałąkowe i trzpieniowe. Kłódka pałąkowa najlepiej sprawdza się do zabezpieczania różnorodnych pomieszczeń, mebli, walizek, sejfów czy rowerów. Natomiast kłódki trzpieniowe będą odpowiednie do nietypowych garaży, piwnic, bram czy magazynów.

Po drugie – rodzaj zamknięcia

Innym kryterium wyboru odpowiedniej kłódki może być rodzaj zamknięcia. W tym przypadku najpopularniejsze są dwa rodzaje kłódek – szyfrowe i zamykane na kluczyk. Kłódka szyfrowa jest wygodna i bardzo funkcjonalna, natomiast te z kluczykiem są świetnym wyborem dla tradycjonalistów. Bez względu na rodzaj zamknięcia warto wiedzieć, iż obecnie każde z nich jest bardzo nowoczesne.

Po trzecie – materiał

Kolejne kryterium wyboru odpowiednich kłódek to materiał, z którego jest ona wykonana. W tym przypadku warto pamiętać o tym, iż wybór takiego materiału powinien być uzależniony od tego, gdzie taka kłódka ma być umieszczona. Jeżeli kłódka jest przeznaczona do zabezpieczenia mienia na zewnątrz, to kłódka powinna być wykonana z materiału odpornego na korozję. W przypadku kłódek przeznaczonych do wewnątrz pomieszczeń rodzaj materiału nie ma tak dużego znaczenia.

Przy wyborze kłódek dodatkowo warto brać pod uwagę jej rozmiar – musi być on dopasowany do konkretnego zamknięcia. I co ważne – najlepsza jest kłódka atestowana, która odpowiada wszelkim normom bezpieczeństwa.