niedziela, 16 czerwca
Shadow

Dobra lokalizacja do podstawa

Nieruchomości zlokalizowane w centrum dużych miast to zazwyczaj nie najlepszy pomysł na mieszkanie. Jest tam zazwyczaj gwarancja dużej dostępności różnych usług, jest prestiż, ale nie brakuje też korków, hałasu i zanieczyszczenia.

W związku z tym lepiej jest poszukać lokalizacji bardziej oddalonych od ścisłego centrum metropolii, nawet jeśli miałoby się to wiązać z rezygnacją z części wygód i innych wartości. Nie zawsze jednak lokalizacje centralne są pozbawione wszystkich zalet peryferii. Czasami zdarzają się bardzo pozytywne wyjątki.

W centrum, ale na uboczu

Centralna lokalizacja na uboczu? Oksymoron? Tylko z pozoru. Czasami nowe mieszkania od dewelopera obiecują bardzo dużo i nie są w stanie tego spełnić, ale znajdują się też białe kruki, dzięki którym możliwe jest mieszkanie równocześnie w centrum i na uboczu. Tak jest miedzy innymi w Poznaniu, gdzie nowe mieszkania w poznaniu, a konkretnie mieszkania w centrum Poznania powstają zaraz za parkiem.

Wszystkie najlepsze cechy razem

Mieszkania na sprzedaż w nowej inwestycji korzystają ze wszystkich zalet, jakie zawsze oferuje centrum miasta. Na pewno nie będzie tutaj problemów z przedszkolem czy szkołą dla dziecka. Lekarze są w pobliżu, a transport publiczny jest zawsze pod ręką. Do galerii handlowych jest blisko, a wyskoczenie na główne trasy przelotowe zajmuje zaledwie moment.

Jaka jest wada takie rozwiązania? Gdzie tu jest ukryty haczyk? Nie ma na szczęście żadnego drobnego druczku, bo po prostu na tak wiele pozwala dobra lokalizacja za parkiem. Jedyny problemem to konkurencja, bo wiele osób chce tutaj mieszkać. Sprawdź: mieszkania w centrum Poznania