sobota, 20 lipca
Shadow

Jaki wózek wybrać dla swojego maleństwa?

Wózki dziecięce spacerowe top temat-rzeka, który jest oczywiście bardzo ważny, ale potrafi wywoływać wręcz niezdrowe emocje. Spowodowane jest to faktem, że wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, a często do końca nie wiemy, jakie będą skutki naszych decyzji. Kupując wózek dziecięcy, zwłaszcza dla pierwszego dziecka, musimy kierować się intuicją lub sprzecznymi opiniami pojawiającymi się w Internecie, w rodzinie i wśród znajomych. Jak podchodzić do tematu, by wybrać dobre spacerówki, które może nie będą najlepszymi wózkami na świecie, ale będą odpowiednie dla nas i dla naszego malucha?

Warto wybierać lekkie i nowoczesne wózki

Kiedy przeglądamy wózki dziecięce spacerowe, potrafią się różnić praktycznie wszystkim i chociaż większość z nich posiada przynajmniej w miarę klasyczną formę, niektóre są prawdziwym szaleństwem nie przypominającym niczego, co byśmy znali. Niezależnie jednak od tego, która z tych konstrukcji nas urzeknie, ważne jest, żeby była ona możliwie lekka. Lekkie spacerówki to po prostu zdecydowanie mniej problemów dla rodziców. Lepiej się prowadzą, są łatwiejsze w transporcie, nie powodują myśli samobójczych w momencie konieczności wniesienia ich po schodach, a kiedy dzieciak będzie chciał już pchać własny wózek lub młodsze rodzeństwo, nie będzie to wielkim wyzwaniem.

Za dużo funkcji to nie jest dobra opcja

Nowoczesne wózki czasami oferują bardzo dużo funkcji. Standardem jest już dzisiaj możliwość zamiany spacerówki w gondolę, ale czasami pojawia się też opcja fotelika samochodowego. Na zbyt wiele funkcji dobrze jest uważać, bo sam fakt, że gondolę wózka można wykorzystać w charakterze fotelika samochodowego, nie oznacza jeszcze, że jest to dobry pomysł. Takie rozwiązania potrafią być po prostu niebezpieczne. Lepiej kupić fotelik osobno.