sobota, 20 lipca
Shadow

Podstawowe rodzaje taśm

Taśmy do pakowania to podstawowe wyposażenie niemal każdego przedsiębiorstwa – i to bez względu na branżę i rodzaj działalności. Ten typ zabezpieczenia stosuje zarówno sklep, hurtownia czy firma produkcyjna.

W wielu przypadkach jest też wykorzystywany w celach czysto prywatnych. Mówiąc najprościej – taśmy pakowe to niezwykle funkcjonalny, praktyczny i bardzo przydatny przedmiot. A każdy producent oferuje je w wielu opcjach i wariantach, co sprawia, iż można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Jakie są podstawowe rodzaje takich taśm?

Taśmy pakowe z nadrukiem

Niemal każdy producent produktów opakowaniowych oferuje taśmy do pakowania z nadrukiem. W wielu przypadkach klient może wybrać spośród dwóch podstawowych rodzajów – z nadrukiem standardowym lub indywidualnym. Taśmy opakowaniowe z nadrukiem standardowym w większości przypadków są jednocześnie informacją o tym, aby z daną przesyłką obchodzić się w specjalny sposób. W tym przypadku może to być napis „ostrożnie”, „uwaga szkło”, ” nie rzucać” i wiele innych. Natomiast nadruki indywidualne umożliwiają umieszczenie na taśmach informacji o firmie lub jej logo. Ta druga opcja to doskonała forma reklamy. 

Taśmy pakowe – rodzaj materiału

Taśmy do pakowania mogą być wykonane z różnych materiałów – w zależności od przeznaczenia i zastosowania. Te najpopularniejsze to między innymi taśmy papierowe, akrylowe, kauczukowe czy PCV. Każda z nich charakteryzuje się określonymi cechami, które predysponują je do pakowania i zabezpieczania określonych paczek.

Taśmy do kartonów – oprócz tych najbardziej standardowych – mogą też występować w wielu innych opcjach (na przykład taśmy mocne, do cichego odwijania, wzmocnione czy kolorowe). Tak duża różnorodność sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.