niedziela, 16 czerwca
Shadow

Pompy ciepła ekologicznym źródłem ogrzewania

Pompy ciepła są ekologicznym źródłem ciepła. Na ich montaż decyduje się coraz więcej osób. Urządzenia te występują w dwóch typach. Do tych, które wybierane są naprawdę często zalicza się pompy ciepła monoblok.

Pompy ciepła monoblok: czym się odznaczają?

Pompa ciepła monoblok to urządzenie grzewcze, w którym wszystkie elementy zamknięte są w jednej obudowie. Pompa ciepła monoblok może być montowana na zewnątrz budynku. Jest to jeden z powodów, dla których pompa ciepła monoblok cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów.

Pompy ciepła monoblok to urządzenia, które mają bardzo szczelną konstrukcję. Ich plusem jest także to, że pracują naprawdę bardzo cicho. Pompy ciepła monoblok mają układ chłodzenia wykonany fabrycznie. Oznacza to, że pompa ciepła typu monoblok może być być montowana przez instalatora, który nie posiada uprawnień F-gazowych.

Jaka moc pompy ciepła monoblok?

Pompa ciepła typu monoblok jest urządzeniem grzewczym o bardzo zróżnicowanej mocy. Pompa ciepła monoblok 3 kw doskonale sprawdzi się w niewielkich, energooszczędnych domach jednorodzinnych. Pompa ciepła monoblok 3 kw jest bardzo łatwa w instalacji. Ogromną zaletą jest to, że pompa monoblok 3kw tak, jak pompy monoblok o większej mocy może współpracować z instalacją fotowoltaiczną.

Pompy ciepła monoblok są bardzo uniwersalnymi urządzeniami grzewczymi. Można je montować nie tylko w nowo budowanych, ale także w remontowanych budynkach. Sprawdzają się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w budynkach użyteczności publicznej.