niedziela, 16 czerwca
Shadow

Pompa ciepła typu monoblok

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia grzewcze, których popularność w naszym kraju systematycznie rośnie. Urządzenia te występują w dwóch wariantach: split i monoblok. Pompy ciepła monoblok obecnie należą do tych wybieranych najczęściej.

Dlaczego chętniej wybierane są pompy ciepła monoblok?

Pompy ciepła monoblok pojawiły się na rynku kilka lat temu. Od razu pompy ciepła monoblok zaczęły się cieszyć bardzo dużą popularnością. Powód ich popularności był prosty: pompa ciepła monoblok ma cały układ chłodniczy zamknięty w jednej, bardzo szczelnej obudowie. To oznacza, że pompa ciepła monoblok może być montowana na zewnątrz budynku. Plusem jest także to, że pompa ciepła monoblok osiąga dużą sprawność.

Ważne jest także to, że pompa ciepła typu monoblok jest urządzeniem pracującym naprawdę cicho. Ponadto pompa ciepła typu monoblok jest łatwiejsza w montażu. Instalator, który montuje pompę ciepła monoblok nie musi posiadać uprawnień F- gazowych.

Jaka powinna być moc pompy ciepła?

Odpowiednio dobrana pompa ciepła typu monoblok zapewni wysoki komfort cieplny. Należy pamiętać, że urządzenia te mają bardzo różną moc. Pompa ciepła monoblok 3 kw to urządzenie kompaktowe o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Pompa ciepła monoblok 3 kw sprawdzi się zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach z dobrze wykonaną termoizolacją. Pompa ciepła monoblok 3 kw może być samodzielnym albo dodatkowym źródłem ciepła. Plusem jest to, że każda pompa ciepła może współpracować z instalacją fotowoltaiczną.