niedziela, 16 czerwca
Shadow

Biustonosze samonośne – historia i współczesność

Odwiedzając sklepy z bielizną coraz częściej przekonujemy się o tym, że ich oferta jest wyjątkowo rozbudowana. Jedną z nowości okazują się być staniki bez ramiączek. Jeszcze nie tak dawno postrzegaliśmy je jako ciekawostki. Dziś jednak ich bogaty wybór skłania do zadania sobie pytania o to, czym się charakteryzują i kto może je nosić.

Stanik samonośny – krótka historia

Pierwsze rozwiązania przypominające dzisiejsze staniki pochodzą jeszcze ze starożytnej Grecji. Biustonosz samonośny jest jednak propozycją stosunkowo nową. Jego pojawienie się było zresztą wynikiem zmian zachodzących w świecie mody. Systematycznie rosło znaczenie stylizacji posiadających odsłonięte ramiona i plecy, pojawiła się więc konieczność zaproponowania kobietom staników, które będą ułatwiały noszenie odważniejszych sukienek i bluzek. Pozytywne opinie, jakie zbierały tego rodzaju staniki przyczyniły się do tego, że to, co początkowo miało być jedynie eksperymentem, szybko zagościło na stałe na sklepowych półkach.

Stanik bez ramiączek – jak dobrać

Biustonosz bez ramiączek znajdziemy dziś, bez większego problemu, nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w tych, w których handel odbywa się w sieci. W tych ostatnich zwykle mamy do dyspozycji tabele z rozmiarami, możemy więc w prosty sposób oszacować, który egzemplarz okaże się najbardziej odpowiedni w naszym przypadku. Oczywiście, dopasowanie w dużej mierze jest uzależnione od tego, jak starannie same się zmierzymy. Kluczowe znaczenie ma wielkość miseczki. To ona musi utrzymać piersi w ryzach i zapewnić im stabilność, nie powinna być więc nie tylko za duża, ale i za mała. W profesjonalnych sklepach, a tylko w takich warto robić zakupy, klientki mają prawo do tego, by popełniać błędy podczas składania zamówienia, mają więc też możliwość dokonania zwrotu.